Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
13 postów 19 komentarzy

Wojciech Wierzejski

dr W. Wierzejski - Dr n. społ., etyk, filozof polityki, Ideowo - Narodowy Demokrata. Były Prezes Młodzieży Wszechpolskiej; Radny Sejmiku Mazowieckiego i Wicemarszałek Wojew. Mazowieckiego; poseł do Europarlamentu i poseł na Sejm. Obecnie w Fundacji CRSiO. org.

IMP: Żalek, Giertych, Kamiński, Niesiołowski, Moczulski, Libicki...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komunikat o powstaniu Instytutu Myśli Państwowej: Żalek, Giertych, Kamiński, Niesiołowski, Moczulski, Libicki...

 Instytut Myśli Państwowej to porozumienie promujące nowe idee dla Polski, analizujące zmiany zachodzące w świecie współczesnym i formułujące konkretne propozycje rozwiązań ustrojowych, społecznych, politycznych i ekonomicznych. Mamy świadomość, że sfera publiczna w Polsce przeżywa kryzys uczestnictwa, masowego zobojętnienia obywateli na dobro wspólne, stałego obniżania się standardów rekrutacji do elity politycznej, niskiej jakości debaty publicznej, zaniku myślenia strategicznego, a nawet programowego. Instytut Myśli Państwowej stawia sobie ambitny cel zainicjowania szerokiej debaty społecznej, a do tego pogłębionej kompetentnymi analizami, nad najważniejszymi zagadnieniami naszego wspólnotowego życia. 

Cztery ważne tematy, które zamierzamy podjąć w najbliższym czasie to:
- poszerzenie kategorii obywatelstwa o potomków obywateli polskich zza wschodniej granicy;
- zagadnienie kryzysu strefy euro;
- działania polityki polskiej w kontekście zmiany biegunów politycznych i gospodarczych na świecie;
- polityka państwa na rzecz rodzin w kontekście kryzysu demograficznego.

Zamierzamy stworzyć kuźnię ekspertów profesjonalnie pracujących nad programem dla Polski. Zamierzamy nawiązać współpracę zarówno z ośrodkami akademickimi jak i biznesowymi celem umożliwienia wzajemnego przepływu informacji, doświadczeń i świeżych pomysłów. Zamierzamy dzielić się z Polakami wynikami naszych prac tak, jak to czynią profesjonalne think tanki. 

Zapraszamy wszystkich do współpracy, bez względu na orientację polityczną, czy sympatie partyjne. Nie jesteśmy i nie chcemy być zalążkiem nowej partii, ani przybudówką dla partii istniejących. Instytut Myśli Państwowej to inicjatywa ponadpartyjna o szerszych niż polityka celach i zadaniach. Niektórych ważnych spraw nie da się zrealizować siłami jednej, dużej nawet partii politycznej. 

Niniejsza deklaracja jest podpisana przez grupę inicjatywną Instytutu. Mamy nadzieję, że do pierwszego wiosennego spotkania grupa ta poszerzy się o wiele osób i środowisk.

Zbigniew Chrzanowski, Wojciech Bosak, Stefan Niesiołowski, Kazimierz Marcinkiewicz, Jarosław Jagiełło, Leszek Moczulski, Michał Kamiński, Andrzej Gąsienica Makowski, Tomasz Szyszko, Jan Filip Libicki, Marcin Libicki, Roman Giertych, Jacek Żalek.

Warszawa, dn. 16.02.2013 r.

Kontakt: biuro@giertych-kancelaria.pl

KOMENTARZE

 • Przeprasza a ten Stefan Niesiołowski, to ten sam, który...
  wsławiał się już wielokrotnie z trybuny sejmowej mową "miłosci" bliźniego? To ten sam który napadł na Panią Stankiewicz? itd, itd
  A który to Roman Giertych? czy ten który teraz bryluje na Salonach?
 • #######################################
  "Zbigniew Chrzanowski, Wojciech Bosak, Stefan Niesiołowski, Kazimierz Marcinkiewicz, Jarosław Jagiełło, Leszek Moczulski, Michał Kamiński, Andrzej Gąsienica Makowski, Tomasz Szyszko, Jan Filip Libicki, Marcin Libicki, Roman Giertych, Jacek Żalek."

  Zacne grono. Widząc tak zasłużone dla Polski nazwiska wielkich mężów stany jestem spokojny o przyszłość naszej ojczyzny ...

  Część tego grona to zwykli oportuniści bez żadnej wizji, więc marny los wróżę tej inicjatywie.
 • Jan Paweł & Marek.Lipiński
  Bardzo serdecznie dziękuję Wam za idealne komentarze. Podpisuję się pod nimi oborącz. Nie mogę się nadziwić, wspaniałej Waszej ekspresji w wrażaniu myśli.
  Tak, trzeba wszystko nazywać po imieniu. Należy bród oddzielać od tego co czyste.
  Szkoda, że W. Wierzejski anonsuje takie towarzystwo.
  Do tej pory uważałem go za prawego człowieka, po tym już nie zagłosowałbym na niego, ze względu na towarzystwo które promuje.
 • Panie Doktorze...
  ale pan tu wyczyścił te komentarze, szkoda bo trzeba może było rzeczowo na nie odpowiedziec, była okazja. A tak pozostały tylko niedomówienia które... rzucają cień
 • @Jan Paweł 20:14:08
  Na wszystkie poważne komentarze odpowiem w najbliższym czasie.
  1. Są sprawy, które tylko forum ponadpartyjne może załatwić dla Polski, nie najsilniejsza nawet partia; są sprawy, które wymagają szerokiego lobbingu.
  2. Ta inicjatywa pokazuje, że mimo dawnych animozji personalnych, gdy ma się podobne poglądy (na UE, euro, homozwiązki, laicyzację, Polonię, edukację, politykę prorodzinną...), warto się porozumiewać w imię skuteczniejszej realizacji polskich postulatów.
  3. Każda inicjatywa integracyjna na prawicy warta jest życzliwego przynajmniej podejścia. Ta wydaje się czymś dobrym i nieźle się zapowiadającym
  4. polityka to działania skuteczne, nie ględzenie, nie opluwanie wszystkiego co się rusza w imię czystości, nie hurrapatriotyzm bez żadnych efektów.
 • @dr W. Wierzejski 20:56:08
  przez takie traktowanie blogerów cenzurą, nic pan tu nie zdziała, a swoim działaniem potwierdza, że jesteście panowie farbowani demokraci, a tym bardziej patrioci, szczególnie ta lista założycieli o tym świadczy, szczególnie nijaki Niesiołowskim, przyjaciel Urbana i świadków koronnych.
 • @fan-wolności 21:21:42
  Niektórym coś się pomyliło zasadniczo. O cenzurze można mówić, gdy autor, znany z imienia i nazwiska, chce publikować swoje poglądy w jakimś medium, a mu się to uniemożliwia. Ja natomiast - zgodnie zresztą z regulaminem i zasadami NE - kasuję obraźliwe komentarze, zawierające często wulgarne określenia, emocjonalne opinie itp., a czasem autorstwa po prostu psychicznie chorych (jak niejaki Z.W.). To moja strona i mam prawo wypraszać z niej gości, którzy zachowują się po chamsku, a inaczej nie potrafią. To że ich na innych stronach się toleruje, to wcale nie świadczy o wolności tam panującej, a o bezradności wobec wszechogarniającego nas prymitywizmu. Nie rozumiem, po co pchać się do kogoś, jak się jest niemile widzianym? Ekshibicjonizm? Masochizm?
 • @dr W. Wierzejski 20:55:59
  Szanowny panie dr W.Wierzejski,to że posiada pan uprawnienia do zawiadywania swoją stroną,nie upowaznia pana do wydawania opini na temat stanu zdrowia psychicznego osób pana komentujących.Wiem że dotyczyło to Zygmunta Wrzodaka,nie wiem o co się panowie pogniewali na siebie ale gdyby pan o mnie tak napisał to niechybnie zaprosił bym pana do sądu.Proszę uważać,emocje nie są dobrym doradcą.Traci pan szacunek jakim pana darzono.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA new York

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31